Kamčatský expres

RUSKO, Kamčatka, Kamčatka

Termín:
calendar Změnit termín
Vybrat osoby:
Obsazenost:
Délka pobytu:
Doprava:
Strava:
Typ ubytování:
Konečná cena za osobu od:

Rychlý přehled

Kamčatský expres lze zařídit v jakémkoliv termínu od 4. 5. 2020 do 28. 9. 2020. Jedná se vždy o týdenní pobyty od pátku do pátku. Za příplatek lze pobyt prodloužit.

Upozorňujeme, že cena letenky není zahrnuta do celkové ceny zájezdu, neboť se ceny letenek mění. Aktuální cenu letenky vám zjistíme v CK.

Cena zahrnuje

- doprava: automobil, raft

- 6x bytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje)

- 6x snídaně

- oběd během výletu x 5

- transfery a výlety v rámci programu

- průvodcovské služby

- zákonné pojištění CK dle zákona č. 159/1999

 

Cena nezahrnuje

- leteckou přepravu Praha – Petropavlovsk-Kamčatskij – Praha (cca 23 tis.)

- poplatky za vydání turistického víza

- výlet vrtulníkem (cca 20 tis.)

- příplatek za jednolůžkové ubytování

- fakultativní výlety

- obědy a večeře které nejsou v programu uvedeny

- cestovní pojištění do zahraničí

- odatečné ubytování v hotelu (před túrou a po ní)

- individuální vybavení

- dodatečné transfery

 

Program zájezdu

1. den - Odlet z Prahy do Petropavlovska-Kamčatskeho.

2. den - Přílet na letiště města Petropavlovsk-Kamčatskij. Setkání na letišti, transfer do hotelu, ubytování, odpočinek. Krátká prohlídka historického centra města Petropavlovsk-Kamčatskij. Přenocování v hotelu.

3. den - Údolí gejzírů nebo návštěva Korjackého národního etnokulturního pasteveckého tábora.

Tento den si mohou zájemci zaletět do legendárního Údolí gejzírů a kaldery sopky Uzon (*Výlet se platí zvlášť). Program vyletu poskytuje 3 výsadby: v Údolí gejzírů (pěší prohlídka) , v kalderu sopky Uzon (pěší prohlídka východním termalním polem  kaldery ) a v údolí Nalychevo ( koupání v termálních pramenech). Cestou poletíte přes sopky Karymsky a Maly Semyachik. Oběd ve formě balíčku je v cene. Letíme na vylet vrtulníkem Mi-8 s kapacitou 18-20 osob.

Pro ty, kdo nepoletí do Údolí gejzírů, je připravena návštěva Korjackého národního etnokulturního pasteveckého tábora, chovná stanice tažných psů. Představení domorodého uměleckého souboru. Účast na jeho mistrovském vystoupení. Popovídání u táboráku o reáliích života malých domorodých národů Severu. Fotografování v národních oblecích. Čaj z kamčatských bylin. Kamčatská ucha – rybí polévka.

Návrat do Petropavlovsk- Kamčatskij. Nocleh v hotelu.

4. den - Plavba lodí po Avačinské zátoce

Snídaně. Transfer do námořního přístavu ve městě Petropavlovsk-Kamčatskij. Tento den na Vás čeká nezapomenutelná výletní plavba lodí po překrásné Avačinské zátoce s vyplutím na Tichý oceán k ostrovu Staričkov.

Ostrov je tak pojmenován, protože se na něm nachází kolonie ptáků staričků. Nedaleko ostrova můžete sledovat stáda tuleňů. Vysokáje i pravděpodobnost, že uvidte kosatky a velryby.

Během výletu se každý může vyzkoušet mořský rybolov. V Avachinském zálivu žije nepřetržitě 32 druhů ryb, včetně platýsů, těrpug, mořských okounů, halibutů a všech druhů tichomořských lososů. Posádka pro vás připraví skutečnou rybí polévku; čerstvě ulovený kraby a všechny vaše trofeje upřímně vydělané v hlubinách moře.

Přenocování v hotelu.

5. den - Avačinský průsmyk

Snídaně. Přejezd k podnoží Avačinské a Korjakské sopky. Prohlídka Avačinského průsmyku. Nenáročný výstup na horu Velbloud. Pozorování velmi krásných a vzácných vysokohorských květin a zvědavých kamčatských svišťů – jevražků. Během exkurzí plánovaných na tento den se před vámi budou otvírat nepopsatelná kamčatská panoramata. Oběd. Návrat do Petropavlovsk-Kamčatského. Přenocování v hotelu.

6. den - Plavba a rybaření na řece Bystraja

Snídaně. Přejezd (130 km) k jedné z největších a nejkrásnějších řek poloostrova. Oběd ve stabilním kempu. Plavba a rybaření na řece Bystraja na bezpečných nafukovacích člunech – raftech. Řeka se nachází v centrální části poloostrova a protéká malebnou krajinou s nedotčenou přírodou. Během raftingu je často možné zahlédnout medvěda či orla východního. V závislosti na ročním období si můžete na třpytku ulovit lososa ve všech jeho odrůdách – sivena, lipana či pstruha duhového. Právě díky tomu je rafting na řece Bystraja tak zajímavý a fascinující. Po sjezdu řeky koupání v divokých termálních pramenech. Návrat do Petropavlovsk-Kamčatského. Přenocování v hotelu.

7. den - Pěší túra do kráteru sopky Mutnovského

Snídaně. Odjezd k sopce Mutnovského (60 km). Cesta vede malebnými dolinami a horskými průsmyky kolem sopek Viljučinskij a Gorelyj. Poté cesta přetíná náhorní planinu a noří se do kaldery vulkánu Gorelyj s jeho fantastickou nadpozemskou krásou. Následuje pěší túra (3 až 5 hodin) do kráteru sopky Mutnovského. Zde se nachází nejmohutnější fumarolová oblast na světě. V kráteru budete svědky nepopsatelného boje živlů. Mocný ledovec se nasouvá na vysokoteplotní fumaroly a snaží se zchladit žár vrtošivé sopky. Výsledek tohoto boje můžete spatřit jedině tehdy, když se ocitnete na tomto místě! Oběd v kráteru ve formě balíčku.

Návrat do hotelu.

8. den - Snídaně. Návštěva rybího trhu a obchodu se suvenýry, transfer na letiště. Odlet do Prahy.

Počasí v destinaci Kamčatka

Objednávka

Kamčatský expres

Termín:
Délka pobytu:
Doprava:
Strava:
Typ ubytování:
Konečná cena:
0 Kč

Kalkulace ceny

Rychlá rezervace

Objednavatel zájezdu

1. cestující (dospělý)

2. cestující (dospělý)